| Felicia047 a întrebat:

Dupa actul sexual dacă partenerul meu si a dat drumul lângă zona intimă, pot rămâne însărcinată?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca au fost mai multe partide sexuale consecutive si daca tu erai in perioada fertila.

| Felicia047 explică (pentru Violleta2022):

Și dacă nu am avut și nu sunt. Este posibil?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Felicia047):

Nu, nu este posibil in situatia actuala.
Totusi, exista o sansa minima ca baiatul sa se fii masturbat acasa, cu cateva ore inainte sa faca sex cu tine si atunci ar putea apare acest risc, daca nu a urinat sa-si curete "teava".
In orice caz, riscul apare numai cand tu esti in perioada fertila si baiatul are sperma ramasa pe teava, de la o mansturbnare sau ejaculare anterioara.
Fa un test de sarcina, DUPA 21 de zile, de la ultimul contact sexual.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a intrat sperma in vagin nu poti ramane gravida.