| likeeeee a întrebat:

De ce transpir atunci cand merg la scoala sau cand ma concentrez?
Cand sunt acasa nu transpir deloc.
Doar atunci cand am emotii transpir rau la subrat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti prea emotiv, transpiri din cauza emoţiilor, învaţă să-ţi controlezi emoţiile.
Te pup!

| mariukka a răspuns:

Incearca antiprespirante puternice dar

| Luci2000 a răspuns:

HEYY!
Poi...
Tu transpiri deoarece trebuie sa iti reglezi temperatura corpului.Incearca sa iti iei haine potrivite in functie de vreme.La unele persoane, transpiratia este din cauza emotiilor cum a zis si ingerinfrant. Daca alergi si esti o persoana care "se inroseste in obraz repede" trebuie sa stii ca din aceasta cauza transpri mult deoarece corpul este solicitat chiar daca tu nu simti asta.
Ai putea sa inlaturi transpiratia cu antiperspirante sau ca sa nu mirosi poti folosi deodorantele.Sa sti ca nu la orice persoana ii miroase transpiratia. Mirosul este provenit de la niste bacterii care se gasesc in apa "transpiratiei".
Pace.