| Tutuianu_Razvan_1999 a întrebat:

De ceva timp ma confrunt cu o problema foarte ciudata. Transpir foarte tare (foarte.) la subrat. Am incercat toate antiperspirantele si toate remediile babesti ever insa nimic. Cand stau acasa aproape orice as face nu transpir deloc. Insa cand ies afara/merg la scoala sau cand pun un hanorac pe mine, transpir exagerat de mult..am fost si la medic si rau am facut pentru ca nu prea l-a interesat.
Anyway, a reusit cineva sa treaca peste problema asta pana acum? imi puteti spune cum va rog?
Funda
multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic si pana atunci sa dai cu formol solutie 10 %. http://www.ele.ro/......relor-8664
Se gaseste in marile orase la laboratoare farmaceutice sau la farmacii veterinare.

| Tutuianu_Razvan_1999 explică (pentru Salontanul):

Am fost la medic. rau am facut. am realizat ca majoritatea medicilor nu prea au habar de meseria pe care o au laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

S-ar putea sa ai dreptate. Ce pregatire medicala ai?

| Tutuianu_Razvan_1999 explică (pentru Salontanul):

Nu am. insa medicul la care am fost mi-a spus doar ca sa-mi iau tricouri de schimb la mine si atat. am intrebat despre un antiperspirant ceva si a spus ca nu cunoaste.

| Salontanul a răspuns (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

Si atunci de ce spui: "am realizat ca majoritatea medicilor nu prea au habar de meseria pe care o au" daca ai vorbit doar cu un medic?

| Tutuianu_Razvan_1999 explică (pentru Salontanul):

Am mai patit in trecut cu alti medici care nu au reusit sa-mi identifice niste probleme la plaman cand eram la inceput, si a ajuns sa se agraveze si sa ma operez din cauza asta happy u can't change my point of view sry

| veronica0912 a răspuns:

Asta ar putea fi si din cauza stresului, emotiiilor atunci cind mergi in public.