| FitMonkey a întrebat:

Salutare

Am probleme cu transpiratia.
Cand sunt acasa si cand fac efort transpir foarte putin sau chiar deloc. dar cand ies in oras sau la scoala transpir la subrat si din caua asta nu mai pot sa imi iau tricouri deschise pentru ca se vede pata de transpiratie si mie jena fata de ceilalti

se intampla asta probabil din caua emotiilor sau a stresului desii cand ies in oras incerc sa fiu cat mai lejer, calm dar mereu transpir. Acasa pot purta si tricou grii nu se vede nici urma de pata de transpiratie.

Merg la sala de forta, acolo transpir normal pe tot corpul. dar in oras doar la subrat

Ce as putea face? HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FitMonkey explică:

Adidas fresh power 24h
Mennen speed stick

| AlleScumpy a răspuns:

Se pare ca este timpul sa incepi sa folosesti un ddeodorant.El te va ajuta sa scapi de mirosurile neplacute si de transpiratia in exces a subratului.Dar daca vrei mai multa siguranta, va trebuii sa incepi sa te speli zilnic la subrat folosind sapun si gel de dus. Dupa ce te-ai spalat, utilizeaza deodorantul, dar stergete cu un prosop la subrat inainte de a aplica deodorantul, astfel incat sa il folosesti pe piele uscata.Niciodata sa nu aplici deodorantul pe subratul transpirat, pentru ca mirosul placut al deodorantului impreuna cu mirosul transpiratiei nu e o combinatie placuta.Pentru a evita 100% petele de transpiratie, de fiecare data cand iesi afara din casa ia-ti cu tine un pachet de servetele umede.Cand simti ca transpiri retragete intr-un loc mai intim cum ar fi o toaleta, si stergete cu servetelele umede la subrat, daca faci asta nu mai e nevoie sa porti cu tine peste tot deodorantul. Acum despre ce deodorant ti-as recomanda...pai asta depinde de fiecare persoana in parte. Exista deodorante pentru impiedicare transpiratiei care provine din cauza stresului, deodorante care impiedica vederea transpirariei pe hainele colorate etc.Eu zic sa mergi intr-un magazin unde gasesti multe deodorante sau intr-un super market cum ar fi:Kaufland, Billa etc.si sa alegi un deodorant potrivit problemelor tale.Eu asa procedez. Sper ca te-am ajutat, si daca da, m-as bucura sa primesc funda! Mult succes! happy

| FitMonkey explică (pentru AlleScumpy):

Normal ca folosesc deodorant de ani de zile si fac dus zilnic. problema nu e cauzata de igiena

| AlleScumpy a răspuns (pentru FitMonkey):

Daca nu e prea personal...ce deodorant folosesti?