| alinutzacodruta a întrebat:

De ce uneori cand dorm pe partea stanga respir putin mai greu? iar cand dorm in alte pozitii nu am nimic? de ce? crying crying mi-e frica sa nu am ceva crying in plus, cateodata ma trezesc brusc din somn si respir mai ciudat asa...si simt ca nu imi mai bate inima...sau bate foarte incet...si tot atunci mi se racesc mainile si picioarele...simt asa o raceala naspa...si abia mai pot sa adorm de frica sa nu ma sufoc/inec in somn...sau cine stie ce...sad mi se intampla asta rar de un an cam asa.am vreo problema? sau e doar o obsesie? ce e?crying

vreau cat mai multe raspunsuri va rog.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

In armata nu iti dadea voie sa dormi pe stanga.
Nu e recomandat sa dormi pe stanga.
Acolo e inima si o chinui lasandu-ti tot corpul pe ea.
Inchina-te inainte de somn si nu te mai culca pe stanga. Nu se intampla nimic...
Pentru orice eventualitate treci si pe la medic, dar eu nu cred sa ai ceva, poate exagerezi putin, fara sa vrei.

10 răspunsuri:
| lora_9285 a răspuns:

Cred ca, suferi de spasmofilie. Este un deficit de calciu si magneziu. Aceasta afectiune, se potriveste cu descrierea ta.Mergi la medicul de familie si spune simptomele care le ai.

| alinutzacodruta explică:

@volt ..Paranoia e cu totul altceva...pfff

| alinutzacodruta explică:

@geronimo nu e cazul sa apelez la un psihiatru happy... din cate stiu nu sunt nebuna laughing

| M.madallina a răspuns:

Nu cred ca este de neglijat.consulta-te cu parintii tai sa te duca la un control

| volt a răspuns:

In limbaj popular se numeste paranoia

| loveyousomuch92 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consulti medicul de familie pentru. sanatatea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare de ceva timp am o problema imi vine o senzatie din stomac piept dupa cateva minute ma doare dupa cap ma recesc si incepe sa ma doara mainele amortesc si ametesc chestia cu respiratul am si eu probleme eu am asm si fumez poate ma gandesc ca de la asta mi se trage toate astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca treaba cu sufocarea este o solutie//////sa te lasi de fumat obligatoriu//sa nu lucrezi am mediul gazos si unde e praf // sa consumi regulat fructe // sa esi la o plimbare unde aerul este mai curat//sa fi calm antodeauna chiar daca ai griji, gandeste-te ca totu o sa fie bine /, cafeau trebuie rarita ////// si dupa nu trebuie sa te mai gandesti la faptul ca daca dormi te sufoci // totu o sa fie corect/// si eu m-am sufocat de vreo 5 ori asa scur si cred ca sufocarea provine de la nereguli cum ar fi, fumatul praful, stresul, multe griji, oboseala, cafeauua.mancarea,etc,toate aceste trebuie reglementate/macar ancercate//si dupa mai vedem//cam atat la revedere//////////id meu coco_janel2006

| geronimo a răspuns:

Draga "agenta"cred ca dupa o lunga suferinta pe care ai indurat~o trebuie sa consulti un medic psihiatru, cit mai repede.

| kitty_2130 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la medic. Nu e de joaca si poate ai ceva grav. Ai foarte mare grija.