| anonim_4396 a întrebat:

De ce uneori ma ustura vaginul? In general ma ustura inainte cu cateva zile sau chiar cu o săptămână sa imi vina ciclul sau ma ustura in timpul perioadei. Zilele astea m-a ustura vaginul si acum am vazut ca am scurgeri inchise la culoare ceea ce inseamna ca maine sau poimine o sa imi vina menstruatia, mereu am scurgeri inainte de menstruatie. Va rog spuneti-mi de ce am aceste usturimi inainte de menstruatie si in timpul menstruatiei? Am 13 ani si prima oara mi-a venit in ianuarie anul asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AllexXtreme a răspuns:

Ti ai inceput viata sexuala? Daca nu ti ai inceput o poate ai vreo infectie acolo du te la un medic daca persista data viitoare.

| CristianaCrss a răspuns (pentru AllexXtreme):

Nu, nu mi-am început viata sexuala