| Dhwjdbxebwh a întrebat:

De ce venele imi sunt extrem de accentuate si simt durere la inima? Cearcane rosii,venele mi se vad pana cand si sub limba,si sub ochi, si pe pleoapa, si pe picioare, peste tot mai exact am o stare de rau si ma simt ciudat. Nu stiu ce se intampla cu mine, am o stare de rau si de frica, tremurici, imi vine apa in gura, mereu palida la fata, uneori simt ca imi pierd mintile, mi se schimba vocea intr-un fel.Va rog spuneti-mi ce sa fac, va rog, chiar e o urgenta eu una ma simt din ce in ce mai rau si imi e frica pentru mine, eu una vreau sa fiu bine si nu stiu ce sa mai fac ca sa fiu ca inainte. Sunt adolescenta si am diferite stari si chestii de astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca pierzi noptile pe computer, online si sanatatea ta a inceput sa dea rateuri, deoarece hormoni vitali creierului si oraganelor interne nu se mai pot produce, fiindca nu dormi intre orele 22 si 2 dimineata cand ei se pot produce.
Asa apar bolile psihice si cele metabolice, debutand cu tsrai anxioase, depresie, atacuri depanica, paranoia, schitofrenie samd.

| dullcat a răspuns:

Poti simti durere la inima daca nu dormi si duci un stil de viata haotic.Ce scrii aici poate fi extrem de subiectiv. Vorbeste cu parintii si stabiliti daca e de mers la medic sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Solann a răspuns:

Cam exagerezi.
"venele mi se vad pana cand si sub limba" cum se vad la toata lumea.
Cearcane? Stare de rau? Pai daca stai treaz la 4 dimineata...
Urgenta este sa te culci normal si sa stai cat mai mult la aer.