| DarkShina5566 a întrebat:

De ceva timp, mai exact cam de la inceputul lunii august am niste stari foarte ciudate: simt nevoia sa consum foarte multe dulciuri si sucuri acidulate, sunt foarte plictisita si sictirita de toata lumea si nu pot sa mai fac nimic, uit foarte repede anumite lucruri, m-am ingrasat destul de mult.
Ce imi recomandati sa fac?
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și nu ai nicio activitate zilnică care să te mulțumească, ceva?
Trebuie să iei taurul de coarne, tu "ești șefa", nu te lăsa dusă de val "că te îneci"!
Practică un sport, mergi pe o alimentație bogată în fructe și legume (suntem, încă în plin sezon), hidratare, urmărește emisiuni/filme care te relaxează, citește o carte plină de mister care să-ți capteze toată atenția, etc.
Dacă nu reușești singură, mergi la o consiliere psihologică, te va ajuta să te înțelegi, ce probleme ai și care sunt soluțiile fiabile.
CREDE ÎN TINE, hai că poți, un pic de ambiție.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te poate ajuta un psiholog.
Ai cazut intr-o depresie.
Te pup!

| AndreeeaConstantin a răspuns:

E plictiseala sau o mica depresie cauzata de vreo suparare. nu sta in casa. iesi cat mai mult si socializeaza offline. ai sa vezi cat de fain va incepe sa fie apoi happy

| Adeeeeeeeeex a răspuns:

Este o stare de moment :3 Mi s-a intamplat si mie vara asta. Pai fa ceea ce iti place sau iesi cu prietenii. Iesi cu bicicleta, rolele, astfel scap si de kg. in plus si de plictiseala happy Sper ca te-am putut ajuta.