| SasukeCS2 a întrebat:

Imi cresc niste fire de par intre sprancene. Cum as putea sa scap de ele fara sa se indeseasca?
P.S. Sunt baiat si nu as vrea sa le smulg cu penseta ca or sa se indeseasca si dupa va trebuie sa ma pensez.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Total fals! Daca le vei pensa, vor creste mai rar, doar daca le elimini cu lama de ras vor creste mai des.
In oricare din metodele de epilare trebuie sa repeti procedeul la o perioada de timp; important este sa fie cat mai rar cu putinta.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este adevarat, smulge-le linistit cu pensata

| SabinaRsT a răspuns:

Daca te pensezi se va rari parul nu indesa si plus de asta e singura solutie pentru a scapa de monospranceana happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Nu a zis nimeni ca daca utilizezi pensenta se vor indesi, ba din contra, daca pensezi des, radacina firului de par se va distruge si o data cu asta, firele se vor rari.Iti spun din experienta, sunt fata, si obisnuiam sa ma pensez des cand eram mai micuta.Iti recomand sa apelezi la o cosmeticiana, ea va sti sigur ce sa faca in cazul asta, deci nu trebuie sa iti faci griji.

Pupici.

| SasukeCS2 explică (pentru anonim_4396):

Aha. Deci o sa se rareasca in acea zona (intre sprancene), insa nu o sa se indeseasca sprancenele? Spun asta pentru ca m-am pensat o data intre sprancene si am observat ca au mai aparut cateva fire de par in plus la sprancene (pe la jumateatea sprancenelor).

| lolylolypops a răspuns:

Stii cel mai bine ar fi sa mergi la salon, cu ceara este cel mai indicat, dar asta daca tolerezi durerea! Ai grija, eu zic ca e metoda cea mai buna, depinde de tine si de cat de mult suporti tu durerea! Sper ca te-am ajutat, toate cele bune! Pupici!

| MotanuJmekerit a răspuns:

Burn it baby :Xlaughing

| Overom a răspuns:

Sunt baiat si ma pensez la salon asta tine de igiena personala a unui barbat ingrijit. daca mergi pe principiul ca va creste mai mare atunci dc ne mai barbierim ca se zice ca lama face ca parul sa se indeseasca. daca ar fi asa probabil am avea barba cat a unui preot ..penseazate!