| cancelarul a întrebat:

De ceva vreme am probleme la cap, dar nu dureri ma jeaneaza tot timpul si seara cand stau in pat simt cum pulseaza toate venele si cateodata ma si inteapa in spatele capului si am cateodara, dar rar stari de ameteala.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca ai nimic la cap, mai ales daca nu te doare. Cred ca acorzi prea multa atentie acestui lucru. Toata lumea isi simte capul pulsand cand sta pe perna (asta daca ar acorda atentie acestui lucru), la fel si in cazul junghiurilor toata lumea le are, la fel si starile de ameteala. In cel mai rau caz ma pot gandi ca este vorba de o tensiune ridicata.

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil simptomele tale sunt cauzate de hipertensiune arteriala. http://www.i-medic.ro/articole/hipertensiunea-arteriala

| Jipa95 a răspuns:

Ai tensiunea mare..altceva nu stiu ce sa-ti spun ca ai du-te la un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probleme cu tensiunea arteriala, prea joasa sau crescuta chiar.
Ar trebui sa mergi la medic.
Cu placere!
Te pup!

| Morphines a răspuns:

Cu plăcere.
Nu este vreo întrebare aici.
Mergi la doctor.

| xLoLiCk a răspuns:

Schimba-l.