| Ghost_1336 a întrebat:

De ceva vreme (aproximativ o luna), dupa ce folosesc piciorul stang (adica alerg, joc fotbal...), ma doare sub genunchi intr-un punct pe tibie (aproape de epifiza superioara). Tin sa mentionez ca am 16 ani.
Stie cineva ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Este așa greu să vorbești cu medicul de familie să îți dea eventual o trimitere la un medic specialist. Chiar dacă aș fi medic ar trebui să văd pacientul. Ai auzit că mai nou medicii, consultă pacienții prin telepatie. La 16 ani ar trebui să ai puțin mai multă minte. Tu nu ai citit ce scriu ăștea cu roșu aici? ::: Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament. Ei scriu, de proști ce sunt, texul ăsta cu roșu?

| a1doru a răspuns:

Daca medicul iti spune ca ai periostita, sa-mi trimiti o felicitare pe privat.incearca sa joci si tu mai putin fotbal pe teren de bitum.

| Ghost_1336 explică:

@mihaidavidoglu ma duc la doctor peste doua zile. nu m-am dus la doctor pana acum deoarece am crezut ca o sa-mi treaca pentru ca sunt obisnuit sa ma mai doara una alta de la efort.
Si nu ma lua tu pe mine ca sa am mai multa minte ca nu stii ce vorbesti, nu sunt ca toti prostii si cocalarii de pe strazi.
Am cerut doar o parere despre ce ar putea sa fie...