| Dipi a întrebat:

de vreo 3 luni, de cand am jucat baschet mi-am fortat piciorul stang si m-am trantit cu el direct in perete. De atunci ma doare genunchiul. Tin sa mentionez ca nu ma doare cand stau, doar cand il fortez. Durerea este intre genunchi si fluierul piciorului, in partea superioara a fluierului piciorului. Ce ar trebui sa fac? Folosesc voltaren si nu observ schimbari. Genunchiul nu e umflat, e complet normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

De ce nu ai fost la medic până acum
trebuia sa faci un RMN
apoi trebuia să mergi la Bucuresti la spitalul de la foisor si sa iti repare piciorul
se mai repara din când în când mai reușesc unele operații
așa că ai credință

sau lasate de mers vreun an cu piciorul nu mai călca in el ci mișcăl cam tot timpul inainte si inapoii dar fără să calci in el
il indrepti il strângi spre fund cât poți de mult

| Vântulalb a răspuns:

Neglijeaza, neglijeaza, ca te va durea si cand dormi!
De ce nu mergi la ortoped?