| bittersweet_8092 a întrebat:

De ceva vreme mama tot zice că o doare spatele... [ de la zona lombară spre un picior ] Poate fi de la oboseală? Având în vedere că stă mai mereu în picioare sau? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Trebuie mers neaparat la medic si la un ecograf! Cunostinta apropiata se plangea de astfel de durere si a avut pietre la rinichi(intr-o faza destul de grava ca era blocat jumatate rinichiul!).

| gabriela a răspuns:

Poate fi o hernie de disc lombara, nevralgie, ajuta unguentul antinflamator si relaxante musculare. Trebuie o cosultatie la cabinet de neurologie.

| WestSid3 a răspuns:

@gabriela are dreptate.
Poate fi hernie de disc. Spune-i mamei tale sa mearga la spital.
Cunosc 2 persoane care au patit la fel. Le durea spatele si durerea mergea pana jos in picior.
Cand au mers la spital doctorul le-a spus ca trebuie operate, daca nu vor sa paralizeze, apoi dupa cateva luni au facut fizioterapie si acupunctura la băile Felix, Caciulata, Herculane sau Olanesti. ( una dintre ele ).

Răspuns utilizator avertizat