| Briosicaaa a întrebat:

Um imi dau seama daca ma doare rinichiul sau doar spatele (in zona lombara)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0vidius a răspuns:

Sunt mai multe metode: maneva giordano, palparea rinichilor, coloanei si a muschilor paravertebrali.Se mai iau in calcul si caracterul durerii cand se intensifica si cand se amelioreaza cum urinezi cand cat urinezi ce culoare si miros are urina si multe altele. Funda

3 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Cum adica... cum iti dai seama? Pai te doare WTF?

Răspuns utilizator avertizat
| Briosicaaa explică:

Cum