| ramoina a întrebat:

De ceva vreme nu mai mananc carne de porc. Am constatat ca am slabit, desi nu am vrut asta. E posibil sa fi slabit de la faptul ca nu mai mananc carne de porc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grasimea de porc are foarte multe calorii, nu cred ca e vorba de carne in general, este vorba de grasimea de porc pe care ai eliminat-o

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E posibil. Eu pateam asta de fiecare data cand nu mai mancam carne. Dar poti ajunge la un corp care sa-ti placa si asa... trebuie doar niste exercitii.

| devine a răspuns:

Daca inainte mancai zilnic kile de carne de porc, da happy daca mancai o friptura odata la 3 zile nu cred ca de la asta ai slabit neaparat... dar dacamancai in fiecare zi, posibil. oricum bine ca ai lasat-o. puiul si vita sunt mai bune happy iti recomand friptura de vita la gratar cu putin unt deasupra si cimbru si sare

| mihalitza a răspuns:

Sigur ca da! E bine sa incerci sa maninci cait mai rar carne, si atunci doar carne alba(peste, pasare)