| DeeYa7 a întrebat:

Buna, am si eu nevoie de ajutor din partea celor care stiu si au experimentat acest "fenomen" ca sa-i spun asa. Ideea e ca eu pana acum nu credeam in asa zisele "dedublari, calatorii astrale". M-am tot informat pe internet si am incercat si eu. In prima seara nu stiu exact ce mi s-a intamplat, am facut tot ce era scris, am ajuns sa simt si eu acele vibratii dupa care mi.am deschis ochii, involuntar. Nu m.am vazut de deasupra patului sau chestii de genul, pur si simplu stateam lata ca o scandura in pat si nu puteam sa imi misc nimic, doar ochii. E ciudat, nu ma simteam paralizata, simteam ca vreau sa ma misc, dar in acelasi timp nu voiam asta, dupa max 5 sec m-am miscat, dar ma simteam ametita. Aseara am incercat iar, cu muzica creata special pentru dedublari, simteam acele vibratii si ma scufundam in pat, apoi vedeam o lumina alba si imi repetam in gand ca ma voi indrepta spre ea, dar ceva ma oprea. Era ciudat faptul ca, capul meu se misca singur. Se ridica barbia in sus tot mai tare, involuntar. Am simtit o caldura fff mare si mi.am deschis ochii, initial credeam ca nu mi.am miscat capul si ca este efectul dedublarii, dar cand am deschis ochii si am devenit complet constienta am realizat ca de fapt chiar mi.am ridicat capul, cand m-am uitat la ceas am vazut ca au trecut 2 ore, desi puteam sa jur ca totul s-a intamplat in max jum de ora, eram constienta. Stiu sigur ca nu dormeam, chestia cu lumina si miscarea involuntara s-a repetat de cateva ori. Am nevoie de ajutor sa inteleg ce mi s-a intamplat, stiti o persoana cu care as putea vorbi despre asta? Vreau sa incerc iar, pana imi iese. Dar am nevoie de sfaturi, ajutor. Multumesc pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dedublările și călătoriile astrale sunt probleme controversate. Ca să călătorești în astral, trebuie ca astralul să existe în primul rând. Ce e aia. Cei ce cred în așa ceva, trăiesc în lumea poveștilor. În timpul nopții poți să crezi că ești în stare de veghe iar tu de fapt dormi cu ochii deschiși, visezi în același timp, căci te-ai auto hipnotizat, ai tot felul de stări anormale și apoi decizi, no, ăsta-i astralul. Dacă incerci până îți iese, ai spus cu cuvintele tale, să iasă ce? Să iasă de unde? Din imaginația ta, din capul tău. Nu ai fost nicăieri tot așa cum în vise nu mergi nicăieri. Dar dacă nu dormi noaptea și doar te forțezi ca să vezi cai verzi pe pereți, o să începi să ai halucinații și ziua, nu doar o să călătorești în astral o să fii tot timpul acolo și o să te interneze ca că poți reveni înapoi pe pământ.