| geeeorgiannaaa a întrebat:

De ieri am inceput sa am o durere de omoplati, sa ma doara gambele si mijlocul. Acum o saptamana, cam asa, am avut o tuse usoara dar am fost la farmacie si mi-am luat un sirop pe baza de plante si de atunci nu am mai tusit. Mai am momente cand stranut dar nu mereu iar ieri dimineata m-am trezit curgandu-mi nasul dar de atunci nu mi-a mai curs. De cand am avut aceste chestii si faptul ca am acum acele dureri de muschi ma duce cu gandul la coronavirus. Tin sa mentionez ca am 16 ani si nu am alte probleme de sanatate. De 2 saptamani sunt izolata la domiciliu si am sa raman pana o sa fie nevoie. Febra nu am avut deloc deloc, am avut maxim 36, 7 dar mai mult de atat nu. Faza este ca incerc sa ma odihnesc cum trebuie, sa mananc la timp, sa ma imbrac ok pentru ca uneori mai am frisoane, sa beau ceaiuri, sa mananc cat mai sanatos si sunt foarte atenta la igiena, curatenie si toate aceste lucruri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cel mai probabil ai racit. Aeriseste regulat camera pentru ca aerul statut nu iti face bine deloc. Totusi, daca vrei sa elimini cauza infectioasa covid, te poti duce la un control medical

| Violleta2022 a răspuns:

Coronavirus nu are simptome de curs nasul.
Asta este o raceala banala.

Primele simptome ale virusului corona sunt: durerile de gat, tusea seaca si apoi febra si dureri in piept si spate, cand deja sunt afectati plamanii.

| Yrem3119 a răspuns:

Parerea mea este ca poti sa faci o usoara raceala, sau posibil gripa, nu vreau sa te sperii, trateaza te acasa cu ceaiuri cu multa lamaie si miere daca ai prin casa, nu cred ca e vorba de virusul corona, din cate stiu faci febra si la gripa la fel. Este posibil o usoara raceala sau te a luat curentul.