| tpu_ank a întrebat:

De la 6 ani stau printre fumatori...
mama si un unchi
de la 10 stau langa fratemiulaughing
si el fumeaza un pachet pe zi- stau mereu cu el...
se zice ca cei nefumatori sunt afectati mai rau decat cei care fumeazathinking
e adevarat?
e posibil. ca eu sa fac tbcstraight face?
acasaa stau in fum
laughing
la scoala in fum...
big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| spillux a răspuns:

Nu e de joaca cu fumul de tigara...Depinde de organismul fiecaruia. Unii se pot imbolnavi si stand in casa. Cel mai bine evita fumul. Daca nu ii poti convinge sa nu mai fumeze in preajma ta, stai la distanta. Poate distanta asta ii va face sa nu mai fumeze in prezenta ta, cel putin familia.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mi se pare groaznic sa fumezi. mi se pare criminal sa fumezi langa un copil.este o dovada de egoism colosala. da, fumatul pasiv e mai daunator decat cel activ. sfatul meu esa eviti sa stai in incaperile unde se fumeaza!

| putzulica a răspuns:

Poate de la asta de dor si plamani.winking

| Mony_4137 a răspuns:

Si eu am auzit ca e mai rau sa stai langa un fumator cand fumeaza decat daca fumezi tuhappy
Nu stiu daca e chiar adevarat, dar se poate.