| Karmesytta a întrebat:

De la ce apar vergeturile pe sani? Cum pot fi tratate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Apar în general când pielea se întinde mai mult decât poate duce. Apar când o persoană se îngraţă brusc (pe fund, şolduri), la o femeie însărcinată pe burtă, dar apar şi pe sâni. Orice femeie care are cât de cât sâni, la un moment dat o să aibă.
Încearcă crema antivergeturi de la Aslavital.
Te pup!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din cauze creșterii prea repede, o cremă pe bază de alantoină/vitamina A.
Pa, pa.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Din cauza elasticitazii pielii. Daca ti-au crescut intr-o periaoda scurta se poate sa iti apara.
Din pacate cremele nu dau rezultate. Eu am incercat pentru ca am cateva pe solduri si am incercat 2-3 creme dar nici una nu au dat rezutlate.
Cu laserul se duc de tot insa pot sa iti ramana cicatrici si am inteles ca este dureros.
Pa, pa!