| anonim_4396 a întrebat:

De la ce se face hernie? poti face asa ceva de la abdomene sau flotari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| chelie91ptm a răspuns:

De la carat si chestii din astea, nu abdomene si flotari.

| dende95 a răspuns:

Hernia apare daca radici greutati mai mari decat jumatate din kg tale...adica daca ai 100kg, poti ridica 50kg+10kg si nu ai nimic dar daca ridici pana 70kg zilnic timp de o luna, o sa-ti apara hernia! poti face abdomene si flotari pana arati ca C.Ronaldo!

| Gaby119711 a răspuns:

Hernie, din cate stiu eu se face atunci cadn cari lucruri foarte grele.

| FuRRyous a răspuns:

Imposibil sa faci hernie de la flotari sau abdomene, fac de multa vreme si nu am facut hernie, daca ridici lucruri foarte grele atunci e posibil sa faci hernie.Cel mai bine este sa consulti un medic.