| anonim_4396 a întrebat:

De la o varsta destul de frageda tata a obisnuit sa ma invete cu dulciurile.Mama ii reprosa ca ar trebui sa imi aduca fructe, dar degeaba.Am aproape 17 ani si am nevoie sa slabesc insa nu pot din cauza dulciurilor, da am incercat de multe ori sa imi schimb alimentatia...Sa mananc gratar,salata,fructe + sport. Cand incerc asta incep sa ma simt slabita,de parca nu mai am energie sa fac miscare, de abia stau treaza fara ele.Cum mananc ceva care contine ciocolata imi revin.Mda,deci cum sa mai slabesc daca nici energie sa duc la capat niste ex fizice nu am? Sa mai adaug ca sunt foarte pesimista si am parte de o depresie ...asa ca dulciurile fac parte din viata mea in fiecare zi.Cum sa scap de dependenta asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandeste-te ca faci hepatita daca continui cu ele

| DenisIonut01 a răspuns:

Pai asta conteaza si ce manci, cat dormi. Pentru un ritm de viata sanatos iti recomand sa mergi la un nutritionist + un antrenor de sport, cum a zis si colegu mai mult sport decat bagi in tine!

| Radu284 a răspuns:

Daca chiar nu poti sa renunti la dulciuri, singura alternativa pentru a slabi este sa consumi mai multe calorii decat bagi in tine. Deci te poti duce la sala, sau alerga, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ne-ai spus ce înăţime şi greutate ai. s-ar putea să ai şi nişte probleme de sănătate, că spui că te simţi slăbită, mergi la medicul de familie, cere un sfat de la specialist, cu atât mai bine dacă este medicul tău de familie, că nu strică, apoi vezi ce faci

| IMPLICAT a răspuns:

In succes, motivatia trebuie sustinuta de dependenta. Tu, esti dependenta insa de dulciuri. Cand o sa ajungi sa fi dependenta de a slabi, si a avea un corp frumos, abia atunci motivatia va fi suficienta inca sa apara rezultate.

Ramane sa decizi care dependenta va fi mai mare.