| Clorox a întrebat:

De la o vreme sunt foarte obosit, puteti sa-mi sugerati niste chestii care m-ar ajuta sa-mi revin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Un pahar de suc de portocale timp de 14 zile, renuntarea la zahar complet, somnul mai mult, o plimbare in aer liber in oras mai des

8 răspunsuri:
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Cate ore dormi pe noapte? Trebuie sa dormi in jur de 7-8, maxim 9 ore.Nu e bine daca dormi mai mult sau mai putin de acest numar de ore.(atunci te simti obosit). Depinde si de varsta ta aici.In rest, nu te stresa(corpul,daca se afla intr o astfel de stare, consuma din resurse), mananca mai sanatos(micul dejun trebuie sa fie masa careia ii acorzi cea mai mare importanta), fa miscare (mai ales dimineata pentru ca e foarte cald).

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSePlictiseste a răspuns:

Asta arata un deficit de vitamina D naturala, prin urmare, cea mai buna solutie este miscare in aer liber sau minim 20 min de stat/alergat in soare, comunicare sociala in afara casei, Nutritie mai sanatoasa ( in acest caz ar ajuta oua naturale)