| RAY a întrebat:

De la tastat mult cu mana stanga te poate durea toata noaptea puternic bratul stang? Sau e vorba de inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce sa fie de la inima?

| RAY explică (pentru Bondarel99):

Asa scrie pe net ca e risc de infart

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Infarct se face după 40 ani încolo, nu mai citi prostiile de pe net.

| sierra1 a răspuns (pentru RAY):

"risc de infart" oare cum s-ar traduce DIN engleză?

| RAY explică (pentru sierra1):

Infarct

| sierra1 a răspuns:

Poate eșit îndrăgostit și de acolo ți se trage

| RAY explică (pentru sierra1):

Daca eram indragostit simteam fluturi in burtica, dar nici vorba

| sierra1 a răspuns (pentru RAY):

Vara fluturii migrează din stomac spre artera brachială stângă - poate fi asta!

| RAY explică (pentru sierra1):

De care crezi ca m-am indragostit? m-a lasat si durerea de brat, am pus apa rece, oare e de la muschi?

| sierra1 a răspuns (pentru RAY):

Dacă aveam medicina făcută, nu stăteam aici să răspund gratis la intrebări din domeniu ci la cabinet, pe bani serioși

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tipa ti-a dat cu subinteles ceva.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Da vad, dar am luat ceva care sa ma calmeze

| Lostlyric a răspuns:

Iti propun sa-ti schimbi tastatura, draga Ray, ia-ti una cu butoane mai sensibile si da, te poate durea mana. Foloseste ambele maini. Nu e de la inima.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut Ray! Propun sa iti iei o tastatura ergonomica si sa o tii coborata (adica sa tii piciorusele alea din spate coborate). Du-te la vreun magazin unde se vand tastaturi, si intreaba de tastatura ergonomica.

Cumva ai scris prea mult pe TPU? laughing

| RAY explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Am laptop, poate cum tot ma culc in partea stanga

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Am vazut notificarea, dar pana apare raspunsu aici imbatranim. Am citit ca ai laptop. Pozitia optima de stat la birou pentru brate, este in asa fel incat sa formezi un unghi de 90 de grade la cot, si sub genunchi. Nu stiu sa explic bine deci uite un link :)

https://www.blitzresults.com/en/ergonomic/

| RAY explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Multumesc man, esti fan bayern vad, cool

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru RAY):

N-ai pentru ce. Acum a aparut si raspunsul laughing Daca dormi intr-una pe bratul stang, nu iti ajuti circulatia. Cel mai bine e sa dormi cu fata in sus.

Inca ceva, nu e indicat sa iti cauti simptomele pe google, ca poti sa bagi ca tusesti si iti curge nasul putin si sa iti zica ca ai cancer laughing

Si da, sunt fan Bayern. Mi-a parut rau ca au iesit nemtii, dar m-am si prapadit de ras. E plin 9Gag de asta laughing