| AlexxandrUl a întrebat:

Hei TPU, vara trecuta mi-am rupt mana stanga, am tinut o in ghips 3saptamani și pana acum 3 luni nu o prea puteam folosi ca ma durea. Acum o luna m-am apucat de sala și am observat ca mana stanga e mult mai slaba ca dreapta. Ce as putea face? Sa fac la sala cu mai multe greutăți pe brațul stâng? Va rog nu-mi spune-ți sa schimb manahappy ajutați-mă cu un raspuns ce as putea face sa revină la normal ca cealaltă! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Este normal ca dupa ghips muschii si tendoanele sa ti se slabeasca.Am patit si eu cu piciorul.
Isi va reveni in timp nu trebuie sa faci nimic spercial.Si in fond orcare are mai multa forta in mana folosita mai des (dreapta daca esti dreptasi, stanga daca esti stangaci) decat in cealalta.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu trebuie sa iti fortezi foarte tare mana.
Cum lucrezi cu dreapta asa faci si cu stânga.

| Crackman a răspuns:

Lucrezi mana.