| rareseu a întrebat:

Am o problema de sanatate si nu stiu deloc ce este. straight face
Azi, m-am trezit cu o durere de spate cand respiram. Daca inspiram ma durea fix in mijlocul coloanei vertebrale. Am mai stat in pat uitandu-ma pe Facebook si am simtit cum durerea s-a mutat spre inima si spre coastele din partea stanga. Pe langa asta m-a durut bratul stang. Iar asta se intampla doar cand trag aer adanc in piept. Oare ce sa fac? Ajutati-ma, va rog. Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca durerea este ascutita, este intr-un singur punct si este prezenta numai cand inspiri aer adanc in piept, atunci cel mai probabil este un junghi intercostal. De regula apar cand suntem in perioada cresterii si un pic dupa. Intre 17 si 23, 24 de ani, dupa ce crestem in inaltime si incepem sa ne formam si in latime.
Oricum, daca nu trece in cateva zile poti merge la doctor ca sa fii sigur.

1 răspuns:
| Pisicutapispispis a răspuns:

Ar fi bine să mergi cât mai repede la doctor...