| BlackDandelion a întrebat:

De la un timp am halucinatii. Aveam si acum un an, însa mi-au trecut, ca acum sa revina. "Halucinatiile" astea se manifesta astfel: cand sunt singura ma simt urmarita, cand sunt singura acasa am senzatia ca mai este cineva cu mine si nu ma simt in siguranta. Uneori, mi se intampla chiar sa ma surprind vorbind singura, intr-un fel iesind de sub propriul meu control. Am incercat sa ii spun mamei acum mai mult timp (anul trecut, cand, pe langa faptul ca auzeam voci mai vedeam si umbre), insa nu m-a crezut.
Care ar putea fi cauza? Sunt sanse sa fiu schizofrenica? Chiar daca, de cele mai multe ori, imi dau seama singura ca ma insel in privinta faptului ca sunt urmarita, desi nu am deloc o stare placuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KillaNoFilla a răspuns:

Daca ai sub 14 ani si esti singura acasa,e normal sa ai senzatia ca esti urmarita,mai ales daca stai la casa(nu stiu de ce).
Incearca sa nu mai stai singura, cheama pe cineva la tine, du-te tu la altcineva.
Nu te mai uita la filme horror si mai roaga-te, tine post.
S-a dovedit ca omul isi creaza imagini in minte cu silueta pe persoane si mai ales fete de persoane din lucruri aleatori, e doar in mintea ta!