| Marii a întrebat:

De la un timp am niste probleme de respiratie. am mai auzit persoane care se plang de aceeasi problema: simt uneori ca nu se oxigeneaza plamanii cum trebuie si trebuie sa trag mult aer in piept pentru asta sau simt nevoia sa casc.Stiti despre ce ar putea fi vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

S-ar putea sa ai alergie,astm,o bronsita obstructiva,insuficienta cardiaca,bradicardie,tachicardie, deci trebuie urgent sa mergi la un medic pentru ca nu este de glumit, sanatate iti doresc

regis
| regis a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de ipohondrie.

| xyz321 a răspuns:

Bea lapte mai mult si lasa-te de fumat (daca esti fumator). putin sport ar fi si el binevenit. bafta

| blackrose7911 a răspuns:

Cred ca e vorba de astm dar nu sunt sigura...cel mai bine ar fi sa te duci la doctor pana nu ti se agraveaza problema

| username75 a răspuns:

Eu am problema asta de mica,insa nu este astm. Am consultat doctorul si a zis ca este ceva hormonal. Insa din lipsa de aer ca sa zic asa,am tot tras aer din plin in piept, iar acum daca nu imi umplu plamanii la maxim,simt ca ma sufoc. Ar trebui sa consulti si tu un doctor, ca sa stai linistita, sa nu fie altceva happy

| roxy_1560 a răspuns:

Probabil tis infundate sinusurile cel mai bine sa consulti un specialist

| 12102007 a răspuns:

Nu stiu dar si eu am aceeasi problema ca si tine nu tot timpul numai cateodata la fel, daca nu imi vine sa casc dar nu stiu care e treaba am zis ca o sa ma duc la un contol sa vad despre ce e vb nu te mai gandi la asta ca eu asa patesc daca ma gandesc la problema asta imi vine sa fac intruna pa pupp.

| danutz9350 a răspuns:

Aceleasi simptome le am si eu de aproape un an uneori parca nu am aer si casc sa intre ...rar cand se intampla sa intre,.din cate am inteles s-ar putea sa fie din cauza stresului.eu am facut diferite controale si nu mi--au gasit nimic.si sper sa mi treaca odatastraight face