| sica2 a întrebat:

De la un timp cand urinez ma cam ustura penisul adica mai exact pe acolo un iese urina si mi se cam inroseste partea aia si mi-e frica am vorbit cu mama si a zis sa imi fac niste analize ca poate am vreo infectie urinara sau ceva de genu, dupa ce termin de urinat ma ustura vreo 2 minute si gata si dupa imi apare niste pete rosi care parca se inmultest pe zi ce trece si dupa iar dispare adica cand urinez parca se agita am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala eu ma in zona aia mai mereu cu gel de dus, sapun si dupa ce ies de la baie nu mai sunt petele alea acolo decat cand urinez, sunt speriat ce am? ca imi este frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil e o infectie uretrala. Intr-adevar, mama ta are dreptate, trebuie sa mergi la medic pentru evaluare si tratament.
http://www.i-medic.ro/boli/uretrita

| Empathizer a răspuns:

Mama ta ti-a dat cel mai corect sfat pe care il puteai primi. Urmeaza-l! Si nu lua seama la aberatiile cu ginecologialaughing Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere pentru urocultura si nu mai fii ingrijorat, o sa se rezolve cu un simplu tratament medical.

| Empathizer a răspuns:

Am mai incercat de 2 ori sa raspund, se pare ca e un bug pe site...
Urmeaza sfatul mamei tale, e cel mai bun sfat pe care il puteai primi. Mergi la medicul de familie sa iei o trimitere pentru urocultura. Nu fii ingrijorat, nu ai nimic care sa nu se rezolve cu un tratament medical.

Si nu lua in seama aberatiile de aici cu ginecologialaughing Aia e pentru femei, barbate!

| Mihai198 a răspuns:

Trebuiesa te duci la un ginecolog, pentru. ca dupa parerea mea ai hipospadias, o boala la penis care se maifesta cum zici tu si trebuie sa te operezi ca sa treaca, desi s-ar putea sa fie si alteva dar nu sunt sigur.
in orice caz trebuie sa mergi la un ginecolog, el iti va spune cel mai bine ce ai.
Funda?

| XenofX a răspuns:

Cel mai bine consulta medicul!
Si nu pe cel de familie cel specializat in acest domeniu (cei de familie sunt apa de ploaie niciodata nu mi-au dat tratament crespunzator)la medicul de familie te vei duce doar sa iti dea trimitere la Ginecolog
Mult noroc si sanatate :*

| JackInTheBox a răspuns:

Pot fi pietre la rinichi, sau o infectie, consulta un medic specialist, sa fii sigur de sanatatea ta!happy

| mihaidragomir123 a răspuns:

Mai ai problema asta? acum ai 27 de ani, ti a trecut?