| sica2 a întrebat:

O infectie urinara, o candidoza sau diferite tipuri de infectie la zona genitala imi poate stopa sau incetini cresterea penisului?
pentru ca am 16 ani si penisul meu nu este foarte mare are cam 14-15 cm si cred ca am o infectie cateodata ma ia dintr-o data ma pisca inauntru ma asrde si ma ustura si in inauntru chiar acolo peunde iese urina si se inflameaza si ma ustura si imi pare foarte rau de treaba asta ca nu stiu cum s-a intamplat de mi se intamplat asta si sunt foarte speriat sa nu imi afecteze si crsterea penisului si mai am o intrebare in caz de apendicita iernia si apendicita pot si ele afecta cresterea lui? ofer funda celor care vrea sa ma ajute si sa imi raspunda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici o infectie nu influenteaza cresterea penisului. Penisul tau are dimensiunea medie a unui adult din Romania, deci este foarte normal, asa ca nu e nici o problema de crestere. Trateaza-ti infectia urinara, desi nu are legatura cu cresterea penisului, asa cum nici apendicita si nici hernia nu au. Nu te mai astepta sa creasca foarte mult, fiindca are o dimensiune absolut normala si nu ai nici un motiv de ingrijorare.

| onasis1961 a răspuns:

Băiatule mergi la un specialist urolog şi vezi care e problema, că dacă e grav rămâi şi fără cei 14-15 cm pe care-i are! Dacă nu e grav, penisul se va dezvolta în continuare conform stasului tău genetic.La cât mai mulţi centrimetri!

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu prea cred că ar afecta creşterea, ci mai degrabă buna funcţionare. Dacă toate afecţiunile astea nu sunt tratate cum trebuie de fiecare dată când apar, s-ar putea să ai complicaţii neplăcute. Dacă îţi tot reapar, nu te trata după ureche, du-te la un specialist care poate să îţi dea alte medicamente mai bune sau sfaturi happy

| BogdanPunct a răspuns:

Nu, cresterea penisului nu va fi afectata in absolut nici un fel de afectiune. Dar observ ca pe tine te "doare" mai mult de marimea penisului decat de urmarile unei infectii la acesta?

| nicolaepruteanu a răspuns:

Da eu am 14 ani si am penis de 12-13cm e normal
unu de 15 ani a spus ca in erectie a lui e de 22 cm?
dati va rog un sait care scrie depre penis

| Romanian_Miscrits_1998 a răspuns:

Si eu am 13 ani si am aceeasi problema va rog sa-mi spuna si mie cineva ce e de facut