| ionika17 a întrebat:

De la un timp numai urinez usor, parca este blocat ceva "akol" si ma duc de foarte multe ori la toaleta.Si cand urinez, fac mai putin ca inainte si nu mai iasa cu presiune, si mai simt si o usturime. Oare ce am? sa fie vreo infectie, ce este oare? pls ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| frumushyk2010 a răspuns:

Poate fi o infectie si mie mi s-a intamplat.happy cred ca ai racit la chestie trebuie sa te duci la doctor si sa te sfatuiasca sau du-te la farmacie si ia un medicament si incearca sa bei mai putine lichide de ex numai bea multe sucuri cu acid iti poate agita stomacul happy si poate de aia nu poti sa.happyurinezi

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o infectie urinara. Margi la medicul de familie, iti va face o analiza de urina in urma careiua va stabili microbul responsabil si tratamentul necesar.

| Zenithf a răspuns:

Cistita la fete, probleme cu prostata la barbatii in varsta, cam astea ar fi variantele.
Acuma, daca esti fata si ai cistita, va trebui sa urmezi un tratament cu antibiotice, vezi ce iti prescrie doctorul. Apoi sa ai grija, cand vei merge la strand sau altundeva la scaldat, sau cand vei purta fusta mini si afara este mai racoare, cand ajungi acasa sa-ti faci o baie de sezut cu ceai de coada calului. Este foarte bun pentru igiena intima si previne alte infectii.
Nu cred ca esti barbat in varsta, sa ai probleme cu prostata. Dar daca ai fi, atunci tot la medic te trimit.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Infectie urinara! Ceea ce ai explicat tu s-ar potrivi cau situatia unui barbat de 50-60 de ani care are probleme cu prostata! Nu stiu ce esti fata sau baiat!

| mihaibrasov a răspuns:

Mergi la urologie!

| claudiea79 a răspuns:

Mergi la farmacie si daca esti barbat iei urinex si antibiotice. ai probleme renale. daca esti fata iei antibiotice ampicilina si cuminol.sanatate. multa sanatate

| girlemita243 a răspuns:

Ai infectie urinala. mergi la urolog si totul va fi bine. uite un sait unde poti adresa intrebare si iti raspunde medicul sau studenti va trebui sa te loghezi pentru a adresa intrebarea: http://www.romedic.ro/

| sfdshsnsa a răspuns:

Se poate sa ai vreo infectie urinare, sau un blocaj renal.
Trebuie sa te duci la doctor, cu chestii din astea nu se glumeste.
fundita?

| irinuca_6056 a răspuns:

Cel mai probabil te-ai racit... du-te la medic poate trebuie sa iei antibiotic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Pay ma in primul rand tu te speli cum trebuie aceasta e singura chestie spalate ca alfel faci doamne fereste ceva!

| Happy a răspuns:

Buna

Deci daca ai urmatoarele simtome : urinari dese, usturime in timpul urinari sau picaturi de sange in urina inseamna ca ai INFECTIE URINARA.
De preferat ar fi sa consulti in medic de familie sau unul specialist.

O zi buna!

| Elena_4706 a răspuns:

Uite eu zic sa te duci sa-ti faci un control.big grin
exista o,, boala'' si tu cam ai simptomele ei thinking
[eu stiu asta de la un coleg]
aceasta boala se face doar daca tu erai obisnuita sa tii pana numai poti :d

>big grin