| ForeverYours a întrebat:

De mica am avut probleme cu dantura. Am putin spatiu intre cei doi dinti de sus din fata, amandoi fiind putin cariati, dar am ignorat pana acum. Azi dimineata am observat ca mi s-a marit acel spatiu dintre dinti, datorat faptului ca mi s-a spart o bucatica foarte mica de dinte. Diferenta nu este sesizabila pentru ceilalti, dar eu o vad si ma jeneaza daca ating cu limba. Ce este de facut? Ma tem sa nu cumva sa raman fara dintii din fata... Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Îţi pui aparat dentar. Dacă te deranjează aspectul, îţi cumperi d'ăla transparent. În 1-2 ani o să ai dantura perfectă.

| Buburuza2306 a răspuns:

O sa ai strungareata! big grin