| ddoorriiaannaa a întrebat:

De mica am inceput sa am niste probleme. Incepeam sa nu mai vad tot, sa-mi vina sa vars, sa ma doara capul, sa nu pot sa mai vorbesc corect, sa-mi vad mana dreapta de parca ar fi mana altcuiva. Ma fortez si vars, sa ma simt mai ok...cateodata si lesina. Acum am 19 ani, si azi din nou am patit asta, oare e calciu sau fier? sau care e problema... Mi se intampla mai rar, poate o data la 6 luni, sau o data pe an. Mentionez ca acum cam de 1 an nu am mai patit asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi o afectiune psihica, poate cadere de tensiune sau vitamine sau poate toate la un loc. Cand te simti asa, sa mergi imediat la medic, umai atunci iti poate da un diagnostic bun.Eu am dus iubita cand avea asemenea probleme si avea tensiune scazut, 9. Lipsa de vitamine C si B1 parca.maanca foarte multe fructe si se vede ameliorareaDar eu tot tind sa cred ca este si o afectiune psihica, din cauza acelei afectiuni scade tensiunea. daca gresesc, ar fi bine.

| ddoorriiaannaa explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc! Intr-adevar am avut o problema in urma cu 4 ani, care m-a afectat si inca ma mai afecteaza, dar problemele astea le am dinainte sa se intample ceea ce s-a intamplat atunci! Iti multumesc inca o data!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ddoorriiaannaa):

Toti avem asemenea afectiuni,dar preferam sa le ascundem,sa nu le spunem. Problema psihica poate fi din copilarie,ceva ce te-a afectat chiar daca ai uitat, subcostientul este afectat. Iubita mea are simptome la fel ca tine, vede ca in ceata si negru si nu isi mai simte degetele si chiar mana e cam straina, are senzatii de lesin, e semn de caderea tensiunii sub 10.Si asta e cam nasol ca ea se sperie atunci si inima ii bate puternic desi tensiunea e scazuta in artere.Frica face ca tensiunea sa scada si mai mult.cel mai bine e sa te asezi si sa nu iti faci ganduri negre pana se regleaza. O sa mergem si la medic dar..stii problema banilor.Pana atunci, mancare sanatoasa, bogata in vitamia C si B.

| ddoorriiaannaa explică (pentru anonim_4396):

Fix asta e si la mine. Problema banilor.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat