| lifeonlyforlove a întrebat:

de mica am o problema cu somnul. cind dorm nu suport sa aud ceva sau sa fie o lumina in prejur.asta am rezolvat, nu pot sa adorm nici macar cu muzica. in genere adorm foarte greu si ma trezesc noaptea de min 2-3 ori si adorm deja mai repede 30-40 de min.insa daca ma trezesc la 5 deseori pot sa nu mai adorm.astfel ma doare capul toata ziua si mii ciuda ca nu am putut dormi mai mult. in general sunt nervoasa. citeodata am o senzatie ca ma trezesc, adica deschid ochii si in aceeasi clipa iarasi adorm apoi iar ma trezesc si ma simt ametita si foarte ciudat. am fost la psihiatru. se intimpla si cu voi asa fenomene?

3 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Am avut astfel de fenomene dar mă străduiesc să mă gândesc la lucruri frumoase până când pot să adorm. Nimic nu poate să-mi tulbure somnul. Dacă sunt stresată sau am o stare de depresie, încerc să uit.

| CherNadya a răspuns:

Buna da mi se intampla asta chiar si mie si cred ca e din cauza schimbarii anotimpului.Sunt o fire usor sensibila si organismul meu actioneaza la schimbarea climei si a anotimpurlor.

| Alecutssa a răspuns:

Ar trebui sa nu bei deloc cafea, bea ceai de musetel inainte de culcare sau un pahar cu lapte :*