| Andreea202 a întrebat:

Hei! Azi de dimineață când a sunat ceasul m-am trezit brusc din pat și de atunci sunt cam ametita și ma doare foarte puțin capul. De la ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai apucat să-ți faci ciclu complet de somn, te-ai trezit probabil la jumătatea lui.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai trezit brusc erai speriata de aceea te doare capul, bea un ceai sau o cafea sa i ti treaca.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti a scazut tensiunea de aceea esti sau ai fost ametita, ce varsta ai? Bea o cafea.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi este teama ca la intrebarea asta poti sa-ti raspunzi doar tu sigura, fiindca noi nu stim la ce ora te-ai culcat azi noapte, ce ai mancat si baut ieri, pe unde ai umblat, daca nu ai luat vreun virus samd.

| sierra1 a răspuns:

Nu știm ce-ai făcut aseară (suna a titlu de film)

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil te-ai ridicat brusc. Și ai ieșit brusc din starea de veghe (somn). Când ne trezim trebuie sa o facem incet sa lăsam corpul sa se obișnuiască. Data viitoare pune ceasul cu 10 minute mai devreme și aloca timpul necesar organismului sa se adapteze de la starea de veghe la cea de activitate.

| Andreea202 explică (pentru Nirvanaaa):

Pai chiar asa m-am trezit brusc din pat

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Andreea202):

De aici amețeala și durerea de cap. Când te ridici ridica-te ușor și stai 5 minute pe marginea patului. Apoi te ridici in picioare. happy

| Julia1188 a răspuns:

Tocmai tu ai zis : fiindca te-ai trezit brusc.