| melyyy a întrebat:

De multe ori simt nevoia sa discut cu cineva despre problemele mele, cateodata banalitati, dar nu am cu cinesad mama nu ma intelege intotdeauna, iar prietenele... ei bine nu am incredere in ele, nu as vrea sa apara zvonuri despre minehappy ma gandeam sa merg la un psiholog avand in vedere ca de la o vreme am cazut intr-o depresie adanca sad am avut diverse ganduri de suicid...credeti ca e o optiune buna psihologul? ati fost la psiholog? va ajutat in vreun fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Linistit poti sa povestesti cu psihologul, dar si cu prietenle tale.incearca sa te descarci te va ajuta ff mult...stai linistita cu totii trecem prin asa ceva

| ancutsa410 a răspuns:

Psihologul te poate ajuta prin simplu fapt ca te asculta. psihologul_online e un id de la un psiholog, vorbeste cu el pe mess. poate iti va face binehappynu se stie niciodatahappy

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu n-am fost la psiholog, desi am avut si eu niste probleme. Cum zici si tu am avut anumite perioade in care nu mai vedeam niciun rost pentru care sa traiesc. Nu aveam prieteni, cel pe care-l iubeam ma jignea cu orice ocazie si nu-i pasa ce simt crying. Nici eu nu puteam vorbi cu mama si nu neaparat pentru ca nu m-ar fi inteles, dar erau niste lucruri care imi era rusine intr-un fel sa i le spun.

Acum sa-ti spun cum am reusit eu sa trec pestewinking. Pai cu ajutorul tpu.ro. Am inceput sa vorbesc cu diferite persoane de pe acest site, de varsta mea(16ani) sau mai mari. Aveam incredere sa le povestesc, pentru ca stiam ca nu m-as face de ras. Daca nu ar fi existat aceste,, prietenii'' nu stiu ce m-as fi facut. Deci eu cred ca mai bine decat un psiholog, este un prieten. Tu simti nevoia sa te descarci si ai nevoie de cioneva care sa te asculte si sa-ti povesteasca despre el/ea. Daca vrei sa vorbim pe mess despre asta eu iti las id meu: sw33t_dewtza. Ti-am spus, am 16ani si am trecut si eu printr-o perioada dificila. E alegerea ta daca vrei sa vorbim. Eu sper sa te ajut cu cevahappy. Pupici si ai grija de tine!:*

| playstow a răspuns:

Un prieten e binevenit nu?
un om matur (37 ani)cu destula experienta de viata iti poate fi de ajutor cu un sfat, cu o idee, etc. email:bianca.maria63@ymail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mergi eu nu am fost decat la doctor pentru o problema daca e ceva bagama in lista de messenger, messengerul meu este hanna_claud