| bobu_1986 a întrebat:

De o luna ma doare spatele de la omoplat asa in jos si pe gat. Ideea e ca doar partea stanga. Ma doare si cand las capus in jos si am tendinta mereu sa imi intind spatele asa si sa ma doara. Mentionez ca nu imi da slabiciune la ridicari sau altceva pot sa fac orice. Am ridicat ceva foarte greu pe umeri si l-am prins ciudat. atunci am simtit o durere colo mare si parca si coastele ma dureau. Ce spuneti e o intindere ceva? sau coloana sa fie afectata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Irinushh a răspuns:

Nu stiu ce este, dar eu iti recomand sfatul unui maseur. Daca o sa ajungi sa ai nevoie de masaj, nu te speria daca dupa prima sedinta o sa te doara putin mai tare...Eu am pe cineva in familie care se ocupa cu masajul si stiu cum e dupa prima zi. Dupa 2 sedinte ai sa vezi cum incepe sa iti treaca, iar daca continui cu inca vreo 5-8 sedinte ai sa fii ca nou! big grin sper ca ti-am fost de folos