| andrutzik a întrebat:

De o saptamana sunt racita.Si fac febra in jur de 38.5 si ma doare fff rau in gat si ma dor articulatiile de la maini si capul de asemenea ma doare.Deci ce tratamente(naturiste daca stiti) as putea utiliza pentru dureri dar si pentru a mi scadea febra? funda pentru cel mai eficiient tratament.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Șosețică a răspuns:

Auzi...chiar daca e putin penibil...uzi un cearceaf cu otet de mere sau cu spirt medicinal si te infasori in el dar auzi, trebuie sa stai in lenjerie intima(chilot) si apoi sa pui iar peste o patura stai acolo cam 5-10 minute si o sa iti treaca mama e doctor si cand fac febra peste 38 imi face asa si imi trece PS roaga'o pe mama/tatal ta/tau sa te ajute tongue daca nu iti trece du-te la un control medical

2 răspunsuri:
| ZennoEll a răspuns:

Sa bei juma de sticla de otzet...Trece durerea dar o saptamana o sa te doara burta...Garantez ca o sa te simti mai bine si eu am patit.

| andreea1234567 a răspuns:

Dac esti rosie in gat :zinat, dac nu esti rosie :tinctura de propolis, si dup ce te faci bine ar trebui sa iei vitamine de imunitate cu echinacea dar vitamine e naturistawinking