| scx a întrebat:

De o zi - o zi jumate simt o usoara durerea prin partea dreapta a abdomenului si mai jos un pic. Sunt sanse de apendicita febra varsaturi diaree nu am? Cam dupa cat timp sunt sigur ca e apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Girly97 a răspuns:

Sfatul meu este: asteapta putin si, daca dintr-o data incepe sa te doara foarte rau, suna la 112 imediat pentru ca daca nu tratezi apendicita, poti muri. Daca iti trece, poti fi sigura ca NU ai apendicita si probabil a fost altceva. Poate ti-a venit menstruatia sau te-ai lovit undeva? Astept update si multa sanatate!

| scx explică (pentru Girly97):

De murit nu se moare asa usor laughing Menstruatia nici atat ca sunt baiatlaughing Mersi oricum de sfat