| anonim_4396 a întrebat:

De un an de zile am observat o schimbare a ciclului menstrual, mai exact, timp de o saptamana inainte de menstruatia propriu zisa imi curge cate o picatura de sange maro in fiecare zi, iar apoi apare normal, 3 zile de flux mai abundent si sange proaspat, rosu. E ciudat, am chestia asta de un an, inainte nu imi venea asa cu avertizare o saptamana laughing am fost la un moment dat la un control si a zis ca nu e nimic. Dar atunci ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa schimbi ginecologul daca asta iti spune ca nu-i nimic, pentru ca nu-i normal sa sangerezi intere menstruatii.
Sangerarile intre menstruatii nu sunt de bun augur, putand fii acuzate de: o posibila rana pe colul uterin (infectie cu HPV), chisturi ovarine, posibil fibroame sau chiar tumori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a activat un senzor de avertizare.