| Mariela_1621 a întrebat:

De unde stim daca suntem cu adevarat fericiti sau nu? Am trecut peste o depresie severa datorita mortii unei persoane apropiate si de atunci nu mai stiu ce inseamna fericirea sad
Zambesc de foarte putine ori si am uitat sa rad. Am luat tratament cu anti-depresive si a dat reultate destul de bune dar nu mi-am revenit complet pentru ca acum mi se intampla ceva ciudat, ma tot intreb daca sunt fericita sau doar ma prefac ca sunt si imi mimez starea de fericire si acest lucru este foarte deranjant sad uneori ii intreb si pe cei din jurul meu ce inseamna fericirea pentru ei sau in ce si-o gasesc sau daca si-au gasit-o

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Tud0r a răspuns:

Nasol! Imi pare rau ca a murti persoara aceia apropiata dumnezeu s-o odhineasca!
Nu stiu trebuie sa treci peste asta ca nu o sa traiesti toata viata asa trista.Stiu ca este un lucru la care este foarte trista dar nu o sa fii asa tot timpul spuneti in gand ce a fost mai rau s-a terminat!
SI bunicul meu a murit anul trecut si eram foarte trist dar acum am trecut peste asta...
Stiu ca o sa treaca mai greu dar trebuie sa fii fericita!

| anonymousxD a răspuns:

Condoleantze. imi pare ff rau sad. si mie mi-a murit bunicul anul trecut, am suferit ff mult. dar acum numai sunt asa trista. am fost si eu trista dar acum sunt bine, cu toate ca imi aduc aminte de el si imi vine sa plang tot sunt fericita pentru ca am prieteni si familia care sunt alaturi de mine!

sa numai fii trista, viata e frumoasa! kiss

| mAkE_2626 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.Viata merge inainte orice s-ar intampla pana vei muri, in timpul acesta persoanele dragi o sa moara, sau o sa ai si bucurii sper.Ai grija de tine, si intelege ca asta-i viata.

| justme_2191 a răspuns:

Doar daca vei cauta in adancul sufletului tau vei vedea daca esti fercita sau nu insa nlucru este stiut chiar daca o persoana pe care o iubeai a trebut nefiinta poate e fericita acolo unde e tea iubit si inca te iubeste tu o iubeai o iubesti si o vei iubi chiar daca nu o simti ca e langa tine cu timpu cand aceeasta suferinta va trece iti vei da seama ca atunci cand vei zambi cu adevaratdin iubire o vei face si pe aceea persoana fericita si pe tine si pe ceilalti fiecare trebuie sa moara dar asta inseamna ca iubirea se stinge si ea ea nu se stinge nu se va stinge niciodata este cel mai pur sentiment nu poate fi distru uitat au sa moara noi oameni jelim doar pentru ca ne va fi dor sa-i auzim vocea sa o vedem sa vb cu ea sa o simtim langa noi pe persoana decedata insa nu constientizam ca ea este langa noi si inca mai avemlanga noi persoane pe care le iubim si ne iubesc astfel aceea persoana inca te iubeste si te va iubii pentru totdeauna iar DUMNEZEU va avea grija de ea si de noi toti

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Condoleante. Draga mea, in legatura cu problema ta, trebuie sa te mobilizezi, sa fii curajoasa, si sa revii cu picioarele pe pamant. o cunostinta de-a mea, si-a pierdut de la o varsta frageda si anume 12 ani, chiar tatal. dar, dupa un an, pentru ca a avut putere si pentru ca am incurajato noi, sia revenit. acum e cu zambetul pe buze mereu, si e o fata foarte desteapta.Fii curajoasa! nu esti singura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea este o chestie personala. La fel cum oamenii sunt diferiti si ceea ce-i face pe ei fericiti este diferit de la caz la caz. In loc sa te deprime pierderea acelei persoane apropiate mai bine ai incerca sa inveti ceva din asta. Ca viata merge inainte si ca nu merita sa ti-o pierzi cu lucruri inutile sau lipsite de importanta. Gandeste-te ce te-ar face pe tine fericita si indreapta-te intr-acolo. Odata ce ajungi la destinatie mai cauta una si tot asa.