| alytsu a întrebat:

De vreo 2 zile imi amorteste piciorul stang de nu mai pot, mai mult daca stau fara sa ma misc.De ce? Care ar fi cauza? Si in plus ma doare si ovarul din aceeiasi parte. Stiti ceva in legatura cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la medic repede. Poate fi o inflamatie a ovarului si trompei sau un chist ovarian.

cami
| cami a răspuns:

Daca ar fi fost -pe dreapta- posibil apendicita!
probabil ca ai racit. Asta ti-o poate spune doar un medic.

| SweetCandy a răspuns:

Nu stiu, da mergi l medic pentru a nu se agravahappy

multa sanatatehappy

| Nastia a răspuns:

S-ar putea sa fi racit, ...la ovare,. ceva de genul,...

| funnymantm a răspuns:

Vai da ce speriati sunteti cu toti."du-te la doctor, du-te la doctor". amorteala este cauzata de lipsa de oxigen care este cauzata de circulatia sangelui care este cauzata de: Lipsa de calciu/multa cafea/multa tigara/alcool/multa sare etc etc. si in legatura cu ovarul s-ar putea sa fie complet altceva, acolo da, du-te la doctortongue nah ca am spus-o si eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infectie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceesi problema am cauzut pe zapada in coloana si nu imi puteam misca degetele de la piciorl stang.Am fost la medic si mi-a zis ca s-ar putea sa am semipareza.