| PaulRaduuu a întrebat:

De vreo 3 zile a inceput sa ma doara maseaua de minte doar cand musc pe ea. Nu e cariata. Aveti idee daca va trece aceasta durere? Trebuie sa iau pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cariile pot pornii si de la interior spre exterior asa ca daca doare e clar ca e o problema acolo.Nu trece de la sine, va trebui sa mergi sa o scoata pentru ca nu are nici un sens sa o plombeze pentru ca nu va rezista. Dupa extractie este obligatoriu sa iei 5 zile augumentin

| octav005 a răspuns:

Pai iti creste maseaua de minte? daca este in crestere este normal sa te doara.

daca nu. este posibil sa ai o mica gaurica si acolo sa fii ajuns o infectie.

| ALGator a răspuns:

Trebuie sa mergi la dentist. Maselele de minte se extrag pentru ca produc probleme.

| AKARA0 a răspuns:

Probabil ai o infecție sau un nerv, trebuie să te duci la dentist sa ți-o scoată.