| Razvan681 a întrebat:

De vreo 3 zile încoace mă înțeapă și mă doare tare pieptul în partea dreaptă. Și în față, și în spate. E posibil să fie plămânul? Mi-e greu și să dorm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Plaman, coaste sau un nerv intercostal. Oricare din cele 3 poate sa dea durere in acea zone, diferenta se face in functie de caracterul durerii, cand apare, in ce conditii si daca ai si alte boli asociate sau ai suferit de curand un traumatism toracic. Conteaza si varsta, astfel de dureri pot sa apara si din cauza cresterii accelerate din perioada adolescentei si atunci nu e nimic patologic, e oarecum normala.