| AnToNiKa_7758 a întrebat:

De vreo 3 zile ma doare un umar, si cand il misc ma doare toata mana pana la cot, si ma doare putin si in spate.Azi dimineata m-am trezit si ma durea ingrozitor de tare, adica mult mai tare decat de obicei(asa de tare incat am inceput sa plang de durere). Si acum trebuie sa tin umarul ridicat(repet:nu toata mana, doar umarul) ca sa nu ma doara asa de tare, si nu pot lasa umarul putin in jos, ca am niste dureri infernale la umar si in spate.
Ce as putea face sa nu ma mai doara?(si nu imi spuneti sa ma duc la doctor ca nu apelam la acest site daca mna duceam direct la doctor).
Dau funda la raspunsul care merge(remediul care face ca umarul meu sa nu ma mai doara)!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foloseste Ketonal unguent.Am patit si eu ca tine si mi s-a diminuat durerea.

| Schnitzel a răspuns:

Probaibl ai intis vreo ceva. Eu am patit asta la volley dar iti trece intr-o saptamana douahappy

| mihaielo a răspuns:

Pai incearca sa stai in pat...si invelita gros...pentru ca probabil te doare de la frig si incearca niste frectii in zona aia.asa am patit si eu, doar ca era la gat, si intr-o zi nu ai mai simtit nimic