| Necunoscutu92 a întrebat:

Am picat tare pe mana si dupa ce m-am ridicat ma durea tare ma durea in zona incheieturi si cand misc mana o misc greu si ma doare si nu misa umflat mana scuze de greseli am scris in graba ce as putea face sa nu mai ma doara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Luminita_Andreea_2000 a răspuns:

Este posibil sa fie o durere temporara. Cel mai bine ar fi sa pui gheata sau ceva rece. Daca poti, infasoara-ti mana, dar nu foarte strans pentru ca apoi va circula sangele mai greu si atunci chiar se va umfla si pune-o pe o perna si las-o sa ii treaca de la sine. Daca observi ca durerea persista, nu evita sa te duci la medic.

1 răspuns:
| BeatTheASS1234 a răspuns:

Ti-ai intins putin incheietura, daca nu s-a umflat inseamna ca nu e luxată, o sa treaca complet de la sine in 2-3 zile, incearca sa nu faci multe cu mana respectiva