| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

De cateva zile ma doare extrem de tare spatele de la umar pana la jumatatea spatelui doar in partea stanga.Am mai avut dureri de spate, am mers la doctor...in fine.Mi-a facut mama masaje si nu mai era durerea asa de mare.Nu ma mai doare asa de tare dar cand ridic o greutate sau cand fac un efort mai mare mor de durere.Simt ca trosneste un os si am o durere fff mare.Nu am facut sport ca sa ma doara asa de tare.Plus de asta cand imi pun geanta indiferent pe ce parte o port ma doare foarte tare zona aceea.Ma dor oasele.De obicei inainte ma durea din cauza frigului, imi ramanea si spatele putin blocat dar acum durerea este mai sus si mult mai mare.Habar nu am ce e si la doctor chiar nu mai vreau sa mai merg. Aveti idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aleksuta a răspuns:

Si eu patesc uneori acelash lucru.vezi ca poate fi de vina si curentul. evita usile si geamurile deschise in acelasi timp si sa stai in apropierea acestora.sanatate grabnica!

| Mozurov a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic ca sa stii exact ce ai.Eu mi-am rezolvat problema cu spatele prin culturism(daca iti antrenezi muschii spatelui, acestia devin mai flexibil si pot sustine o greutate mai mare, deci scapi de durerea care survine de la presiune).