| Andreea9222 a întrebat:

De vreo 4 luni sunt foarte obosita(mai bine zis somnoroasa).
Nu lucrez cine stie ce deci nu-i de aici.
Am incercat sa dorm foarte mult dar tot somn mie.
Dupa aia, am incercat sa dorm putin, dupa aceea mediu(c-am auzit ca daca dormi mult tot obosit esti).
De vreo luna jumate ma culc pe la 23:15 si ma trezesc pe la 10.Dorm si de dupa-amiaza.
Care ar putea fi cauza acestei oboseli? De ce mi-e somn mereu oricat de mult sau putin as dormi? Ce as putea face?
fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu iti putem da noi un raspuns clar, mai mult te-am baga in ceata. Poate e de vina alimentatia necorespunzatoare, poate ai nevoie de un supliment de vitamine. Fa mai bine o vizita la medicul de familie! Succes, pa-pa!

| tarancamelia a răspuns:

Pai daca tot timpul esti in pat cum sa nu fii somnoroasa, asa sunt si eu dimineata. fa putina miscare, iesi la o plimbare cu prieteni(pe jos, cu bicicleta, sau chiar cu rolele in parc)sper sa-ti fie de folos raspuns meubig grin