| anonim_4396 a întrebat:

De vreo luna, doua, mi-au aparut pe burta niste vergeturi rosii din cauza ca m-am ingrasat cateva kilograme... Cam in cat timp se pot albi? (baiat, 18 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu stiu exact daca sunt vergeturi, acestea apar in principiu de la slabire brusca sau de la fortarea exagerata a masei musculare.
Consulta un medic dermatolog.

Sanatate!

| deadwillow a răspuns:

O sa-ti treaca, omusor laughing
De la cateva kilograme nu-ti apar vergeturi ( in fine, eu scheletica lu' peste sarat care nu ma ingras n-am de unde sa stiu asa ca du-te si intreaba-l pe tataie ca el sigur stie )

| beautifullie a răspuns:

Foloseste o crema impotriva vergeturilor pentru ca sunt recente si vor disparea prin tratament. Daca nu, peste un an vor fi albe si nu vei mai avea ce sa le faci