| anonim_4396 a întrebat:

De vreo saptamana m-am apucat de sala, acum doua seri am avut antrenament de umeri si spate, iar azi am fost la football, iar acum ma doare coloana (nu mi-a trosnit nimic si nici nu m-a luat dintr-o data) m-a durut dupa ce nu am mai jucat, treptat iar acum m-a mai lasat dar durerea asta ma deranjeaza. Ce pot sa fac ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Parmalat a răspuns:

Nu cred ca te doare coloana, te dor niste muschi care se gasesc pe langa coloana. Vezi ca sunt niste unguente pentru inflamatie la farmacie si se elibereaza fara reteta (gen Ben Gay Sports). Mergi la farmacie si intreaba si fa pauza de sala pana te refaci complet.

3 răspunsuri:
| Jonathan a răspuns:

Azi mi-a trecut, o sa ma duc sa iau si unguente, cred ca ma dor acei muschi de la spate (dar eu cand faceam exercitiile se punea presiunea pe muschi putin mai sus, acum m-a durut mai jos ) oricum multumesc mult pentru sfaturi.

| Keriam a răspuns:

Nu mai antrena spatele pana nu trece, daca nu trece sau devine mai rau mergi la doctor.Sa faci exercitiile corect altfel iti faci praf coloana si nu fa cu greutati mari ca esti la inceput.Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune si tu pe cineva sa iti faca niste sedinte de masaj