| peter63746 a întrebat:

M-am apucat recent de tractiuni, ca niciodata nu am facut si abia puteam sa duc la sfarsit una corecta. In timp ce ma antrenam cred ca nu m-am incalzit bine si cand m-am lasat usor in jos am auzit si am si simtit cum a trosnit de cateva ori osul de la incheietura de la cotul drept. Acum ma doare de fiecare data cand fac efort fizic, si trebuie sa astept o ora cel putin ca sa treaca durerea. Este suportabila, iar masajul nu prea functioneaza, insa nu pot sa mai fac efort tinand cont ca sunt si dreptaci. Intindere nu este, fiindca ma doare osul. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iata ce inseamna cand ignori o procedura peste care nu trebuie sa treci niciodata. Lipsa incalzirii ti-a aratat pe viu unde-i gresit.
Mergi la medic, sa-ti puna cotul la loc, ca sa-l poti folosii. Este probabil o entorsa!

| aXy99 a răspuns:

Du-te la doctor, posibil sa fie o entorsa.

| SupremeMuscle a răspuns:

Stai clam.Te-ai accidentat deoarece ai sărit peste încălzire.Nu e nimic grav atâta timp cât iei o pauză. Salut :*